• Kontaktujte nás telefonicky +421-2-65412936 alebo cez
  • Email sample@sample.sk
LEWATIT HD50 / 1 l

LEWATIT HD50 / 1 l

Predajná cena14,90 €
Predajná cena bez DPH12,42 €
Suma DPH2,48 €
Price / kg:
Predajná cena14,90 €
Predajná cena bez DPH12,42 €
Suma DPH2,48 €
Price / kg:

Informácie o produkte

hnojivo na báze ionexov s dlhodobým účinkom.

Lewatit® HD 50 je ionexová živica (hmota), ktorej funkčné skupiny sú obsadené živinami, ktoré sú nevyhnutné pre výživu rastlín ako hlavne dusík, fosfor a draslík. Tieto látky sú pre výživu rastlín potrebné, avšak vo vode sú buď neprítomné alebo len v malom množstve.

Lewatit® HD 50 je NPK hnojivo na báze ionexov s dlhodobým účinkom. To je obzvlášť vhodné pre dlhodobé dodávanie výživných látok okrasným rastlinám bez zeminy (hydrokultúry).

Lewatit® HD 50 je v súlade s vyhláškou z roku 2002.

Lewatit® HD 50 je vo vode nerozpustný, a napriek tomu zaisťuje zdravý vývoj a rast rastlín prostredníctvom nasledujúcich postupov výmeny.

Iba niektoré soli obsiahnuté vo vode, ako napr. draslík a síran horečnatý, sú pre výživu rastlín užitočné. Prevažná väčšina týchto solí však môže byť využitá pre rastliny iba čiastočne, a soli môžu byť dokonca škodlivé. Úlohou Lewatitu® HD 50 je nepoužiteľné soli naviazať a na ionexe naviazané výživné látky uvoľniť do vody. Napr. sodík, chlorid alebo kyslý uhličitan draselný z vody naviazať a do vody uvoľniť dusičnan amónny alebo fosforečnan draselný.

Rovnakým spôsobom dodáva Lewatit® HD 50 pre výživu rastlín dôležité stopové prvky napr. železo, mangán, meď, zinok, bór alebo molybdén tak, že sú pre rastlinu ihneď v prijateľnej forme.

Zvyšovanie množstva ionexu Lewatit® HD 50 nespôsobuje zvýšenie koncentrácie solí preto, lebo iba vo vode obsiahnuté ióny spôsobujú výmenu za ióny naviazané na ionexe, ktoré sa ako vytesnené uvoľňujú do roztoku.

Výhoda Lewatitu® HD 50 je hlavne v tom, že výživné soli sa počas potreby rastliny navzájom vymieňajú. Týmto sa získava omnoho širšia možnosť použitia pre optimálnu výživu sortimentu rastlín pri porovnaní s možnosťami tekutého hnojiva.

Podľa skúseností postačuje 20 – 30 ml ionexu Lewatit® HD 50, ktoré zabezpečuje bezchybnú výživu rastliny s výškou 0,5 m na dobu 3 – 4 mesiace. Voda, ktorá sa vyparuje, musí byť doplňovaná. Po 3 – 4 mesiacoch je potrebné pre rastlinu o výške 0,5 m pridať ďalšich 20-30 ml Lewatitu® HD 50 do hrdla vodoznaku na zabezpečenie výživy rastliny po dobu ďalších 3-4 mesiacov.

 

Pre viac informácií o produkte LEWATIT HD 50 pozri Technický list

 

Balenie: 1 Liter

Reviews

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.
Dokumentácia k produktu

Bezpečnostný list KBU k produktu LEWATIT HD50